Nieuwe financiering: reeds in orde met aansluiting van je zorgkas?

Voor mensen in behandeling in De Sleutel zijn de financieringsregels begin oktober 2023 veranderd. Voortaan wordt enkel nog betaald via de zorgkas (in plaats van door de mutualiteit vroeger). Zonder aansluiting bij een zorgkas kan je dus niet zomaar hulp genieten bij De Sleutel. Elke cliënt en hulpvrager bij De Sleutel kan rekenen op administratieve ondersteuning van een medewerker van de Sociale Dienst om de overstap vlot te maken.

Sinds 1 oktober 2023 worden de kosten voor revalidatieverstrekkingen in de revalidatievoorziening, die vroeger gefinancierd werden vanuit de federale ziekteverzekering, betaald vanuit de Vlaamse sociale bescherming (VSB). Zorg binnen De Sleutel wordt vanaf dan door de zorgkas betaald in plaats van door de mutualiteit. Een cliënt zal zich dan ook moeten aansluiten bij de zorgkas.

Iedereen die in Vlaanderen woont (domicilie) of werkt en ouder is dan 26 jaar, is verplicht om zich aan te sluiten bij een zorgkas. Wie jonger is dan 26 jaar, kan zich aansluiten om van de voordelen te kunnen genieten. We willen er voor zorgen dat de overstap voor elke cliënt vlot verloopt zodat iedereen hulp kan (blijven) krijgen bij De Sleutel. 

Elke mutualiteit heeft zijn eigen zorgkas.  Daarnaast is er ook de Vlaamse zorgkas van de Vlaamse overheid voor wie niet bij zijn mutualiteit wil/kan aangesloten worden.

Vraag administratieve ondersteuning bij de Sociale Dienst

Wil je weten hoe de vork voor jouw individueel dossier aan de steel zit?
Vraag hulp bij de sociale dienst van de afdeling waar je in begeleiding bent of wil gaan.

Klik hier voor een antwoord op praktische vragen

Klik hier voor de algemene folder over VSB